Romanje KŠD na Zaplaz

»Ej, a bi šle zvečer na Zaplaz?«
»Joj, tolk mam še dela… Ne vem… Ali pač?!«
»GREMO!«

Študentje (študentke) in ravnatelji katoliških študentskih domov (KŠD) smo se 7. maja 2012 ob 21. uri zbrali ob vznožju poti, ki vodi do čudovite Marijine cerkve na Zaplazu. Vsak je prižgal svojo svečko in krenili smo na pot. Spremljali so nas odlomki iz življenja Lojzeta Grozdeta, ki smo jih poizkusili povezati z svojim življenjem in vsakdanom.

Na vrhu nas je pričakal tamkajšnji župnik gospod Marko Japelj. Zbrali smo se v Grozdetovi kapeli, ki jo zaznamuje čudovit mozaik, na katerem so poleg Jezusa na nebeškem prestolu upodobljeni na levi blaženi Lojze Grozde in Janez Krstnik, na desni pa Marija in skrivnostna žena, ki lahko predstavlja vsakega izmed nas. Mozaik je delo p. Marka Ivana Rupnika. Zanimivi predstavitvi mozaika in Lojzetovega življenja je sledila sveta maša in maši še kratka pogostitev pred cerkvijo.

Naše svečke so ostale pri Grozdetovem grobu, z nami pa je odšlo upanje, da gremo lahko tudi mi po poti svetosti.

Franja Božnar in Ana Camloh

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja