Kot vsako leto smo se tudi letos stanovalci FŠD-ja odpravili na spoznavni vikend in letos je ta potekal po lepotah Primorske. Med ogledi mest Ajdovščine, Vipave in Nove Gorice smo se tako še bolje spoznali, bruci pa smo navezali prve stike, katere bomo v teh letih bivanja še poglabljali. V soboto smo se zjutraj odpravili najprej proti Vipavi. Tam smo si ogledali cerkev svetega Štefana, Lanthierjevo graščino, med vrhunci pa je zagotovo bil sprehod na hrib, kjer smo poleg razvalin starega Vipavskega gradu videli kar precejšen del prelepe Vipavske doline. Po kosilu nas je pot vodila dalje do Ajdovščine. Sprehod oz. že kar pravi pohod po mestu do okoliških vasi in hribov se je zaključil pri izviru Hublja. Ogleda vreden je v soboto bil tudi Vipavski križ. Proti koncu dneva smo se nastanili na Sveti gori. Naše druženje pa se še zdavnaj ni končalo. Večer se je z družabnimi igrami zavlekel še pozno v noč. Nedeljo je večina začela z mašo v baziliki Kraljice Svetogorske, nekateri radovedneži pa so si pred mašo še ogledali rov 1. svetovne vojne, ki vodi skozi hrib. Po maši smo se odpravili še v Novo Gorico, na poti tja pa smo se ustavili še ob Solkanskem mostu. Ogled Nove Gorice smo zaključili s kosilom in sledila je pot domov. (F.K.)

Fotografije si lahko ogledate tukaj