Spoznavni dan 2022

Sobota, 15. 10. 2022, je bila za FŠD-jevce namenjena spoznavanju in spletanju novih prijateljstev. Odpravili smo se namreč na spoznavni dan. Letošnji organizatorji so bili Primorci, ki so nas toplo sprejeli v Ajdovščini. Po nekaj spoznavnih igrah smo se od tam sprehodili do Vipavskega Križa. Ogledali smo si tamkajšnji samostan in cerkev. Kot pravi FŠD-jevci smo v cerkvi seveda nekaj zapeli. Nato so nam kuharsko nadarjeni FŠD-jevci skuhali kosilo, ostali pa smo se družili in prepevali. Kmalu po kosilu se nam je pridružil tudi ravnatelj našega doma pater Ambrož. Sledila je spoznavna igra, med katero smo spoznavali ulice Vipavskega Križa ter se hkrati še bolj spoznali in povezali med seboj. Imeli smo se tako lepo, da je dan v trenutku minil in tako smo se poslovili in se Primorcem lepo zahvalili za odlično organizacijo našega spoznavnega dneva.

N.P.